Perfumy w mniejszej wersji – dlaczego warto kupować?

Obecnie większość z nas korzysta z perfum. Niektórzy mają swój stały, sprawdzony zapach, którego używają cały czas. Po skończeniu jednej fiolki, od razu kupują następną, taką samą. Inni jednak lubią eksperymentować z zapachami, szybko się nudzą bądź nie mogą dobrać perfum odpowiednich dla siebie.

W takim przypadku wizyta w perfumerii może być wielogodzinną męczarnią. Żaden zapach nie jest wystarczająco dobry, po jakimś czasie wszystkie zaczynają się ze sobą mieszać. Albo przeciwnie, drogeria oferuje nam zbyt wiele pięknych zapachów i nie sposób się zdecydować.

Idealnym rozwiązaniem w takim przypadku jest używanie odlewek perfum, inaczej zwanych dekantami. Są to oryginalne perfumy, przelane do mniejszych opakowań. Ta opcja jest dużo tańsza od kupowania całej fiolki. Nie tylko ze względu na mniejszą ilość płynu, ale i sam brak oryginalnego opakowania. Można więc kupić więcej niż jeden zapach za rozsądną cenę.

W ten sposób można przetestować, jak dane perfumy odpowiadają nam, gdy używamy ich codziennie. W dodatku nie jest tajemnicą, że po czasie na naszym ciele zapach nieco się zmienia i nie można go nigdy w pełni ocenić podczas zakupów. Korzystając z odlewek perfum jest to możliwe. Być może zapach który był na początku jedynie do zaakceptowania, po jakimś czasie stanie się tym ulubionym. Albo pierwsze wrażenie minie i okaże się, że te przepiękne perfumy nie mają już takiego uroku jak w drogerii.

Posiadając więcej niż jeden zapach można również dobierać odpowiednie perfumy, które akurat pasują do okazji, stroju czy nawet pogody. Wiele ludzi lubi pachnieć lżej, bardziej orzeźwiająco na przykład latem, wiosną, czy na codzienne wyjście. Natomiast na imprezę, czy w chłodniejsze dni ciężej i cieplej, a nawet wręcz dusząco. Niektórzy uważają, że inne perfumy pasują im do jednego, a inne do drugiego ubioru. Albo że jedne są bardziej, a drugie mniej eleganckie. W takiej sytuacji zdecydowanie bardziej opłaca się mieć więcej perfum o mniejszej pojemności.

Posiadając małe flakoniki unikamy również problemu ulatniania się zapachu. Nawet jeśli po skończeniu perfum zdecydujemy się kupić ponownie ten sam zapach w mniejszej wersji, skorzystamy na tym, gdyż nowe perfumy są bardziej intensywne. Ich zapach nie zdążył jeszcze wywietrzeć, co dzieje się, gdy perfumy są już stare.

Jeśli podobają nam się perfumy, których używa ktoś inny, a nie mamy okazji przetestować ich najpierw na sobie, również dobrą opcją będzie zakup dekantu. Na każdym te same perfumy mogą pachnieć inaczej. Dzieje się tak, ponieważ na ich zapach wpływa rodzaj skóry, nasza dieta czy temperatura ciała. Dlatego kupowanie dużego flakonu w takiej sytuacji może nie być dobrym pomysłem. Lepiej najpierw przetestować te perfumy na sobie, kupując je w mniejszym wymiarze.

Dekanty mają jeszcze inną ważną korzyść. Maksymalnie kilkunastomililitrowe flakoniki dużo łatwiej włożyć do torebki czy zabrać ze sobą w podróż. Poza tym, w przypadku niefortunnego wypadku stracimy dużo mniej, niż gdyby w walizce zbiły nam się pełnowymiarowe perfumy. Próbki są również często sprzedawane w plastikowych pojemnikach, co ogranicza ryzyko praktycznie do zera. Jest to bardzo wygodne i praktyczne, a także daje nam psychiczny spokój.

Kupowanie odlewek perfum zamiast całych flakonów może nie być najpopularniejszą metodą. Dlatego wiele z nas automatycznie sięga po najbardziej powszechne rozwiązanie, jakim jest zakup pełnowymiarowych perfum, nie zastanawiając się nad praktycznością tego rozwiązania. Tymczasem okazuje się, że niekonwencjonalne wyjście może mieć więcej korzyści i okazać się bardziej opłacalne. Niektórzy w ten sposób znajdą swój wymarzony zapach i z pełną satysfakcją i pewnością kupią kilkudziesięciomililitrowy flakonik perfum, które najlepiej sprawdziły im się w fazie próbnej. Inni mogą na zawsze chcieć korzystać z próbek, uważając, że na świecie jest zbyt wiele pięknych aromatów, by przez tak długi czas korzystać tylko z jednego. Dekanty mają wiele zalet zarówno dla osób, które lubią często zmieniać perfumy, jak i dla tych, które chciałyby znaleźć jedne, ale nie mogą się zdecydować. Jednak nawet ci, którzy są przywiązani do swojego zapachu mogą odnaleźć mnóstwo zalet w stosowaniu odlewek perfum zamiast dużych flakonów.