Odlewki perfum – oryginalne próbki perfum w niskich cenach

Odlewki perfum, znane również jako dekanty to nic innego jak kilkumilimetrowe próbki oryginalnych perfum znanych marek, które umożliwiają zapoznanie się z danym zapachem przed zakupem pełnowymiarowego flakonu. Dzięki odlewkom perfum osoba kupująca może również sprawdzić trwałość zapach oraz czy przetestować wiele oryginalnych zapachów w poszukiwaniu idealnego upominku czy też własnego signature scent. Mogą być one również ciekawym urozmaiceniem nudy zapachowej i sposobem na wprowadzenie nowości do własnej kolekcji perfum. Jednak nie są to jedyne zalety naszych odlewek premium.

Dekanty, próbki perfum i odlewki czyli dlaczego warto testować zapach przez zakupem

Czy kiedykolwiek zdarzyło ci się kupić perfumy z polecenia koleżanki z pracy lub członka rodziny a po zakupie okazały się one prawdziwą zapachową traumą? A może sam, zachwycony nieziemskim zapachem znajomej kupiłeś drogą butelkę w znanej drogerii, ale zapach niczym nie przypominał tego, co wcześniej powąchałeś? Wbrew pozorom nie była to wina flakonu czy też sklepu, który sprzedał ci dany zapach, ale twojej skóry – jej temperatury oraz pH, które może znacznie wpływać na odbiór danych perfum. Właśnie dlatego tak ważne jest,aby przed zakupem, często dość drogiego flakonu wypróbować zapach na własnej skórze i sprawdzić jak zachowuje się on w danym pH – nikt przecież nie chce wydać dużej części swojej wypłaty na coś, co nie nadaję się nawet do odświeżania toalet, prawda?

Szklana fiolka a może plastik? Jak pakowane są dekanty oryginalnych perfum?

Butelki perfum, szczególnie niszowych marek potrafią stanowić prawdziwe dzieło sztuki perfumeryjnej i być niezwykłą dekoracją okazałej kolekcji. Niestety szkło, zdobienia i unikalny design przekłada się również na cenę pachnidła, które może sięgać nawet 1000 zł za 100 ml. Aby uniknąć tak wysokiej ceny odlewki perfum pakowane są w uniwersalne i niezwykle poręczne flakony z atomizerem, co umożliwia nie tylko sprzedaż dekantów po dużo niższej cenie, ale również łatwe testowanie nowego zapachu. Zatem jeśli zależy ci na niskiej cenie i prostym dozowaniu ulubionego zapachu to odlewki są wręcz stworzone dla ciebie.

W jaki sposób dozować zakupione perfumy, aby móc cieszyć się pięknym zapachem jak najdłużej?

Co jednak w przypadku gdy posiadamy już odlewkę upragnionych perfum i chcemy jak najszybciej przetestować nowy zapach? Wbrew pozorom sam proces testowania nie jest tak prosty jak nam się wydaję i wymaga nie tylko cierpliwości, ale również odpowiedniej techniki aplikacji perfum. Przede wszystkim nie powinniśmy pocierać nadgarstków, jak to zwykle zdarza nam się robić w drogeriach czy innych sklepach z zapachami. Ten, z pozoru niewinny gest może kompletnie zniszczyć strukturę zapachu, a co za tym idzie zmniejszyć ich trwałość. Zatem jak powinniśmy aplikować nowo zakupiony dekant? Zamiast intensywnego tarcia zaleca się delikatne stukanie jednym nadgarstkiem o drugi, aby przenieść na niego zapach bez konieczności pocierania. Aby zwiększyć trwałość warto również zainwestować w balsam do ciała o takim samym zapachu, co zakupione przez nas pachnidło – wzmocni to sam zapach, który dodatkowo dłużej utrzyma się na dobrze nawilżonej skórze.

Podsumowanie

Odlewki perfum, próbki i dekanty to niezwykły sposób na przetestowanie nowych perfum bez konieczności kupowania całego flakonu. 100% oryginalne perfumy premium wysyłane są w bardzo poręcznych, szklanych flakonach z atomizerem, co dodatkowo ułatwia ich aplikację. Takie testowanie zapachu przed zakupem flakonu w znanej perfumerii pozwoli uniknąć zapachowej traumy, zmarnowania dużej ilości pieniędzy oraz stresu związanego z niepewnością co do zawartości perfum. Przed testowaniem warto jednak dodatkowo nawilżyć skórę, dzięki czemu sam zapach utrzyma się na niej zdecydowanie dłużej czy nawet zakupić balsam do ciała odpowiadający aromatowi danych perfum. Należy również pamiętać, aby nie pocierać nadgarstków podczas aplikacji dekantu, ale delikatnie wklepać zapach w skórę, nie niszcząc przy tym jego struktury.